Krematorium Białystok

Usługi naszego Centrum - Krematorium Białystok

Nasze krematorium w pobliżu Białegostoku stanowi alternatywę dla tradycyjnych form przygotowania osoby zmarłej do pochówku. Spopielenie ciała odbywa się w nowoczesnym i w pełni funkcjonalnym piecu kremacyjnym, którego działanie spełnia wszelkie odgórne normy i regulacje etyczno-prawne.

Co warto wiedzieć o krematorium przed zgłoszeniem się do Centrum Pogrzebowego?

Do przeprowadzenia kremacji potrzebujemy aktu zgonu oraz oświadczenia wypełnionego i podpisanego przez osobę uprawnioną, które to oświadczenie stanowi zgodę na spopielenie ciała osoby zmarłej. Kwestie formalne ograniczone są zatem do niezbędnego minimum, aby nie obciążać nadmiernie bliskich pogrążonych w żałobie.

Samo działanie krematorium bazuje w oparciu o innowacyjne technologie, pozwalające przeprowadzać spopielanie w piecu kremacyjnym bez szkodzenia środowisku, a także z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w pomieszczeniu kremacyjnym oraz w całym budynku. Po zakończeniu spopielania prochy umieszczane są w urnie i przekazane bliskim, gotowe do pochówku.

Przyjmując Państwa dyspozycję odnośnie przeprowadzenia kremacji zapewniamy

  • możliwość godnego pożegnania osoby zmarłej,
  • bogaty wybór urn klasycznych i nowoczesnych,
  • indywidualne podejście do każdej kwestii związanej z organizacją pogrzebu,
  • ścisłą współpracę w zakresie przygotowania miejsca pochówku osoby zmarłej w Państwa rodzinnym grobowcu lub stworzenie nowego pomnika zgodnie z ustaleniami.
Budynek krematorium Białystok

Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie współpracy, od udzielania informacji niezbędnych do przeprowadzenia kremacji po szczegóły dotyczące urządzenia stypy. Nasze usługi pogrzebowe oraz usługi związane z działaniem krematorium realizujemy na terenie Białegostoku oraz bliższych i dalszych okolic.

Kwestie formalne i praktyczne w ramach działania krematorium

Po skorzystaniu z usług naszego krematorium zakończonego spopieleniem ciała osoby zmarłej, otrzymacie Państwo protokół spopielenia oraz odpowiedni certyfikat dotyczący kremacji. Wszystkie formalności bazują na obowiązujących regulacjach prawnych, a Centrum Pogrzebowe Szmurło posiada zezwolenia konieczne do prowadzenia takiej działalności.

W praktyce oznacza to zgodność procesu spopielania z obowiązującym prawem (Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych), które dotyczy zarówno tradycyjnego pochowania ciała w grobie, jak też prawa do spopielenia. W naszym krematorium w Karakulach, niedaleko Białegostoku, przestrzegane są wszystkie obecnie obowiązujące normy dotyczące kremacji.

Krematorium w pobliżu Białegostoku – ostatnia posługa godna zaufania

Zapewniamy warunki odpowiednie do godnego pożegnania Państwa bliskich, a także wszechstronną pomoc w organizacji pochówku, przewozu uczestników pogrzebu oraz stypy. Nasze Centrum Pogrzebowe i krematorium to miejsce w pobliżu Białegostoku, które spełnieni Państwa oczekiwania odnośnie sprawnej oraz profesjonalnej obsługi. Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Nasze Placówki

ul. św. Kazimierza 2
(przy ul. Hallera)
15-817 Białystok
tel. 85 654 00 01

ul. Pogodna 63
(w podziemiach kościoła)
15-365 Białystok
tel. 85 744 74 93

ul. Antoniuk Fabryczny 45
(cmentarz św. Rocha)
15-762 Białystok
tel. 85 654 00 01

Karakule, ul. Kościelna 3
(przy nowym Cmentarzu Miejskim)
16-030 Karakule
tel. 661 878 871
tel. 661 878 871

 

 

 

 

TOP